Alarm fałszywy i dwa powalone drzewa

Opublikowany 2015/12/13

W niedzielę 13 grudnia trzy razy byliśmy dysponowani do zdarzeń. Jedno z nich to alarm fałszywy, dwa to skutki silnie wiejącego wiatru.

Pierwsze zgłoszenie dostaliśmy przed godziną 15. Kierowca jadący drogą krajową nr 2 na wysokości stacji Shell w koniku widział wydobywające się kłeby dymu z budynku mieszkalnego. Na miejsce udał się m. in. zastęp GCBA Scania z naszej jednostki. Strażacy po dojeździe na miejsce i sprawdzeniu okolicy nie znaleźli żadnego płonącego budynku. W tym przypadku okazał się to fałśzywy alarm.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło ok. godziny 16.10. Na ulicy kombatantów leżało powalone drzewo. Na miejsce udał się zastęp GBA Man. Strażacy szybko usunęli z drogi zwalony pień i przywrócili ruch samochodowy. Akcja trwała ok. pół godziny.

Trzecie ze zdarzeń miało miejsce na ul. Wspólnej. Wysokie drzewo pochyliło się i oparło na drutach energetycznych. Na miejscę udał się zastęp GCBA Scania. Niestety ze względu na napięcię płynące w sieci energetycznej usunięcie zagrożenia w tym momencie nie było możliwe. Energetycy mają ręce pełne roboty i nie byli w stanie przyjechać aby odłączyć napięcie, co umożliwiłoby usunięcie zagrożenia. Do czasu aż będzie to możliwe miejsce zabezpiecza policja.