Pożar piwnicy przy ul. Jagiellońskiej

Opublikowany 2015/12/16

16 grudnia około godziny 19.30 dostaliśmy zgłoszenie o pożarze w piwnicy jednego z domów jednorodzinnych w Sulejówku przy ul. Jagiellońskiej. Na miejsce udały się zastępy 519-32 GCBA Scania i 519-31 GBA Man z naszej jednostki.

Po dojeździe na miejsce strażacy zastali rozwinięty już pożar w pomieszczeniach piwnicy. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do środka aby jak najszybciej ugasić ogień. Ze środka wyniesiona została butla gazowa oraz zwierzątka domowe, którym na szczęście nic się nie stało.

Pożar udało się szybko opanować. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców oraz straży nie przedostał się on do części mieszkalnej budynku. Po ugaszeniu cały dom został oddymiony oraz sprawdzony przy pomocy miernika wielogazowego oraz kamery termowizyjnej. Akcja trwała około dwóch godzin.

Oprócz dwóch zastępów z naszej jednostki na miejscu był również zastęp 511-25 GCBA Man z JRG Mińsk Mazowiecki.