Wigilia 2015

Opublikowany 2015/12/20

W sobotę 19 grudnia w naszej remizie odbyłą się wigilia strażacka, na której jak co roku spotkali się Druhny i Druhowie, członkowie MDP oraz orkiestry wraz z rodzinami.

Spotkanie rozpoczęliśmy o godzinie 17 wspólną kolędą. Następnie Prezes Sylwester Szuba podziękował wszystkim za przybycie i złożył świąteczne życzenia. Po nim głos zabrał burmistrz naszego miasta Arkadiusz Śliwa, życząc strażakom wielu sukcesów, szczęśliwych powrotów z akcji oraz podziękował za służbę naszemu miastu. Proboszcz naszej parafii ks. Antoni Czajkowski odczytał fragment Ewangelii o narodzinach Jezusa, a następnie również złożył wszystkim życzenia.

Naczelnik Grzegorz Ostrowski rozdał każdemu opłatek, aby wszyscy mogli nim się podzielić i złożyć sobie świąteczne życzenia. Następnie orkiestra odegrała krótki koncert kolędowy a wszyscy zasiedli do wigilijnego stołu. Cała nasza strażacka rodzina siedziała wspólnie ciesząc się ze swojej obecności i kolejnego dorocznego spotkania.

Po kolacji nadeszła pora na prezenty, które oczywiście zostawił pod choinką Mikołaj. Niestety, za łatwo nie było, ponieważ aby otrzymać prezent każdu musiał zaśpiewać kolędę albo powiedzieć wierszyk.

Świętowaliśmy wspólnie do późnej nocy. Mamy nadzieję, że z roku na rok nasze grono będzie jeszcze bardziej się powiększać a wszystkim strażakom, mieszkańcom naszego miasta, sympatykom pożarnictwa oraz wszystkim pozostałym życzymy aby te święta były spokojne i radosne, przy świątecznym stole nie zabrakło ciepła rodzinnej atmosfery, każdy znalazł jak najwięcej prezentów pod choinką oraz bezpiecznych powrotów do domu.