Zabezpieczenie lądowiska śmigłowca LPR

Opublikowany 2015/12/25

W piątek 25 grudnia około godziny 19:00 zostaliśmy zadysponowani do zabezpieczenia lądowiska śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejsce udał się zastęp 519-32 GCBA Scania.

Po dojeździe na miejsce strażacy będąc w kontakcie ze śmigłowcem zabezpieczyli lądowisko gminne, które wyznaczone jest w Sulejówku przy ul. Paderewskiego na licelanym boisku. Przy pomocy pojazdu oraz latarek oświetlone i wskazane zostało miejsce lądowania, na którym po chwili przysiadł śmigłowiec.

Karetka z pacjentem w ciężkim stanie z gminy Dębe Wielkie miała przekazać go śmigłowcowi LPR. Zapadła jednak decyzja, że transport drogowy będzie szybszy i bezpieczniejszy. Po odlocie śmigłowca strażacy wrócili do koszar.